Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kolorowe odżywianie - SP Stanisławów

W dniach 23-24.09.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie realizowano projekt pt: "Kolorowe odżywianie" pod kierunkiem Pani Marleny Strzęciwilk. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy II. Celem projektu było:

  • Poszerzanie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania, zapobieganie nadwadze i otyłości.
  • Edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania – nabywanie wiedzy i umiejętności dbania o własne zdrowie.
  • Zapoznanie dzieci z piramidą żywienia.
  • Wprowadzenie zasad savoir – vivre’u nakrywania , podawania do stołu i jedzenia, układania sztućców, składania serwetek, dekorowania stołu.
  • Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w zakresie odżywiania – kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania prostych, zdrowych posiłków.
  • Przygotowanie sałatki owocowej przez uczniów.
  • Propagowanie zdrowego stylu życia u dzieci i ich rodzin.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, a także dowiedzieli się w jaki sposób mogą przyczynić się do kształtowania zdrowych nawyków zarówno żywieniowych, jak i sportowych. Ugruntowali swoją wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, by sięganie po zdrowe przekąski, aktywne spędzanie wolnego czasu w kulturze fizycznej stało się przyjemnością. Uczestnicy projektu dowiedzieli się np. jak wybierać zdrowe produkty, a co więcej nauczyli się jak komponować posiłki, tak by były one w pełni wartościowe i dostosowane do wieku oraz potrzeb. Przyczyni się to do zapobiegania otyłości i innych chorób wynikających ze złego odżywiania się.

Kolorowe odżywianie Kolorowe odżywianie Kolorowe odżywianie
Inwestycje Gminne