Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Spotkanie z policjantami - SP Stanisławów

Spotkanie z policjantami26 września, w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stanisławowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Józefowie: mł. asp. Arturem Chylem oraz sierż. szt. Markiem Lisem.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole jak i w domu. Policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gości element odblaskowy. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami
Inwestycje Gminne