Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Mobilna pracownia komputerowa jest nasza! - SP Stanisławów

Mobilna pracownia komputerowaSzkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie ma powód do dumy! Placówka znalazła się w gronie laureatów konkursu "#OSEWyzwanie" organizowanego w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół, który organizuje Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

Mobilna pracownia komputerowaA walczyć było o co! Nagrodą były mobilne pracownie multimedialne - 16 laptopów w przenośnej szafie z punktem dostępowym, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Nasza placówka zgłosiła się również do projektu OSE oraz programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Smart szkoła", jak również wezmą udział w programie OSE Hero oraz CodeWeek (Europejski Tydzień Kodowania).

27 września br. w Białej Podlaskiej pan Bartłomiej Klinger – zastępca Dyrektora NASK i Marszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk wręczyli nagrody wybranym placówkom. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor pani Anna Mazurek. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród – w naszym województwie pracownie trafią do 56 placówek, w tym w naszym powiecie do sześciu szkół podstawowych. Tym bardziej cieszy, że nasza szkoła znalazła się w tak elitarnym gronie. Akcję w szkole koordynowała pani Anna Adamczuk-Borys.

Inwestycje Gminne