Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Uczniowie lubią teatr! - SP Józefów

Uczniowie lubią teatr7 października aż 100 uczniów  z klas  IV – VII SP w Józefowie obejrzało spektakl teatralny pt. "Szatan z VII klasy" grany w Zamojskim Domu Kultury.

Przedstawienie, będące adaptacją znanej i lubianej lektury Kornela Makuszyńskiego, wystawiane w Zamościu przez Teatr Kameralny z Lublina, stanowiło dla młodzieży szczególną atrakcję, ponieważ jedną z głównych ról zagrała w nim ich starsza koleżanka, absolwentka Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Józefowie, Paulina Świst, która studiuje aktorstwo. Rola Pauliny została przyjęta entuzjastycznie, a wyrazem podziwu i uznania były wręczone jej oraz pozostałym artystom kwiaty. Po przedstawieniu młoda aktorka spotkała się z uczniami, którym pozowała do zdjęć oraz udzieliła wywiadu do gazetki szkolnej.

Ta wycieczka była jedną z całego cyklu wyjazdów do teatrów w ramach edukacji medialnej, organizowanej przez nauczycielki języka polskiego: Małgorzatę Rabiegę i Elżbietę Kolaszyńską. W opiece nad uczniami wspierały je panie: Krystyna Mielniczek, Renata Bednarczyk, Jolanta Lal–Szkałuba, Marta Ostasz, Aleksandra Kusztykiewicz oraz Krzysztof Bazan.

Uczniowie lubią teatr Uczniowie lubią teatr Uczniowie lubią teatr
Uczniowie lubią teatr Uczniowie lubią teatr Uczniowie lubią teatr
Inwestycje Gminne