Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

W rocznicę pontyfikatu

Poezją i piosenką uczczą rocznicę wyboru papieża Polaka. Nawiązując do wydarzeń z 16 października 1978 roku, kiedy kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie organizuje Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną. Recytacjami i śpiewem od kilkunastu lat przypomina o wyborze konklawe.

W rocznicę pontyfikatuZgodnie z tradycją konkursowe przesłuchania odbędą się w rocznicę wyboru Jana Pawła II, czyli 16 października, ale termin przyjmowania zgłoszeń uczestników upływa w najbliższy piątek.

Recytatorzy, wśród których mogą być uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, licealiści i dorośli, powinni przygotować jeden utwór Karola Wojtyły. Druga kategoria to prezentacje piosenek religijnych przez solistów oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych z klas I - III i IV - VI, młodzież z klas VII - VIII i licealiści oraz dorośli. Ich zadaniem będzie wykonanie dwóch polskich piosenek o tematyce religijnej z półplaybackiem lub z towarzyszeniem instrumentów.

Jury będzie oceniać m.in.: kreatywność i twórczość własną wykonawców, dobór repertuaru do ich wieku, interpretację utworów oraz kompozycję i aranżację.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Krótkiej 9 w Józefowie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 października. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 687 81 22 albo znaleźć na stronie: jozefowmok.pl.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne