Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Anielskie podsumowania

Międzypokoleniowe spotkanie pod hasłem "O czym babcia z dziadkiem czytali, kiedy byli mali" zakończyło w czwartek 17 października projekt "Roztoczańskie anioły kochają książki", realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Były wspomnienia, koncert akordeonowy, zagadki i posumowanie konkursu literackiego.

Anielskie podsumowaniaCzwartkowe spotkanie rozpoczął reportaż, podsumowujący to co w ramach projektu józefowska książnica organizowała przez kilka ostatnich miesięcy. Ogromne wrażenie na gościach miejscowej biblioteka zrobił młody akordeonista Damian Kulik, który zaprosił słuchaczy m.in. do udziału w konkursie muzyczno-literackim.

- Naszym zadaniem było rozszyfrowanie tematów muzycznych z filmów, seriali czy bajek telewizyjnych, które powstały na podstawie książek. Były to na przykład "Pszczółka Maja" czy serial "Noce i dnie" - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Dopełnieniem tej części podsumowania był konkurs, w którym uczestnicy, po wysłuchaniu fragmentów, odgadywali tytuły książek oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego "Moja baśń z aniołem w roli głównej". Podczas rozmów dominowały wspomnienia o dawnych bajkach i książkach, które czyta obecna młodzież. Starsi uczestnicy prezentowali na przykład ulubione opowiadania z elementarza Mariana Falskiego i teksty Marii Konopnickiej, a także wspominali telewizyjne dobranocki, w tym "Jacka i Agatkę", "Gąskę Balbinkę" czy "Misia z okienka". Dyskusjom towarzyszyła wystawa wyrobów rękodzielniczych, które powstały na warsztatach - "Roztoczańskie anioły", "Anioły z masy solnej" i "Transfer zdjęcia na deskę".

Wśród gości czwartkowego spotkania, podsumowującego kilkumiesięczne inicjatywy byli: Małgorzata Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Maria Szaliga oraz Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz.

Projekt "Roztoczańskie anioły czytają książki" był współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla Książki 2019". Medialnie realizację tych pomysłów wspierali: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

Anielskie podsumowania Anielskie podsumowania Anielskie podsumowania
Anielskie podsumowania Anielskie podsumowania Anielskie podsumowania

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne