Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Moja baśń z aniołem w roli głównej - SP Józefów

Moja baśń z aniołem w roli głównej17 października 2019 r. w MBP odbyło się podsumowanie projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki", na który józefowska książnica pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury.

Zadaniem uczestników konkursu, dzieci, młodzieży i dorosłych autorów, było ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła. Na ujawnienie swojego talentu zdecydowało się 63 autorów. W trzech kategoriach wiekowych członkowie komisji przyznali 11 nagród i 13 wyróżnień, z czego uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie otrzymali 6 nagród i 9 wyróżnień.

Moja baśń z aniołem w roli głównejSpośród najmłodszych uczestników z klas IV - VI laureatami zostali: Przemysław Socha, Julia Bielak, Amelia Murzacz, Kalina Karepta i Jakub Bednarczyk. Na wyróżnienia zasłużyli: Hanna Giełczyk, Marta Malinowska, Aleksandra Ostasz, Dawid Gontarz, Karolina Skroban, Martyna Bednarczyk i Łucja Bodys. W kategorii uczniów klas VII - VIII nagrodę odebrał Damian Ostasz. Na liście wyróżnionych są: Judyta Lipian, Julia Ryszewska, Łucja Szponar i Kinga Radymiak. Wśród autorów dorosłych jurorzy przyznali nagrodę polonistce józefowskiej podstawówki pani Elżbiecie Kolaszyńskiej. Nagrodzone utwory można przeczytać na stronie MBP w Józefowie.

Tego dnia także odbyło się spotkanie pokoleń "O czym babcia z dziadkiem czytali, kiedy byli mali". Została pokazana wystawa prac, które powstały podczas warsztatów oraz degustowano regionalne smakołyki.

Moja baśń z aniołem w roli głównej Moja baśń z aniołem w roli głównej Moja baśń z aniołem w roli głównej
Inwestycje Gminne