Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nowy sprzęt w bibliotece

Szybka obsługa czytelników i sprawna inwentaryzacja zasobów bibliotecznych. Takie cele stawia przed sobą Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która w ich realizacji wykorzysta sprzęt kupiony dzięki wsparciu Instytutu Książki.

Nowy sprzęt w biblioteceW ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" miejscowa książnica wzbogaciła się o 3 komputery stacjonarne i 1 przenośny z oprogramowaniem, 6 tabletów, 4 roboty Photon, 4 czytniki książek elektronicznych i 1 bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych. - Wszystko bardzo nam się przyda. Czytniki do kodów kreskowych już mamy, ale nowy jest bezprzewodowy, co bardzo usprawni pracę w bibliotece. Przy okazji realizacji projektu "Asy internetu" kupiliśmy 2 roboty Photon, z których korzystaliśmy przy okazji organizacji wakacyjnych zajęć z programowania, cieszących się dużym zainteresowaniem. Teraz mamy 6 takich urządzeń, dzięki czemu będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Zakupy kosztowały 35 tysięcy 300 złotych, z czego 30 tysięcy stanowi dofinansowanie ze środków Instytutu Książki.

Józefowska książnica po raz pierwszy starała się o środki z programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" i od razu z sukcesem. W swoim księgozbiorze biblioteka ma prawie 21 woluminów. Wszystkie są skatalogowane, a czytelnicy mogą sprawdzić dostępność konkretnych pozycji i je zamówić przez internet.

Nowy sprzęt w bibliotece

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne