Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Nagrody za bożonarodzeniowe kartki przyznane

Konkurs "Tradycyjnych kartek świątecznych", organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie został rozstrzygnięty. Jury oceniło 114 propozycji, a uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w piątek 13 grudnia.

Nagrody za bożonarodzeniowe kartki przyznaneUczestnicy konkursu korzystali z różnych technik - od wycinanki i wyklejanki, przez zdobienia koralikami, czy brokatem, po zastosowanie cekinów, makaronów, ścinków gazet, waty i nitek. Najchętniej autorzy umieszczali na kartkach: choinki, bombki i prezenty oraz postaci św. Mikołaja i reniferów.

Członkowie jury przyznali, że przy ocenie konkursowych propozycji mieli poważny problem, ponieważ wszystkie były wyjątkowe. Ostatecznie przyznali nagrody i wyróznienia w czterech kategoriach.

Spośród najmłodszych autorów w wieku przedszkolnym pierwsze miejsce ex aequo zajęli - Marcelina Dziama i Dawid Waśko, drugie - Szymon Kukiełka, a trzecie - Nadia Piechnik. Wszyscy uczęszczają do Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie. Na liście wyróżnionych znaleźli się - Wojciech Książek i Alan Kudełka z oddziału przedszkolnego w Stanisławowie oraz Karol Sitarz z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie.

W kategorii uczniów klas I - IV pierwsza nagroda przypadła Katarzynie Kawie, druga - Hubertowi Barańskiemu, a trzecie - Nikoli Adamek ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie oraz Mikołajowi Bielakowi i Wojciechowi Robaczewskiemu z SP Józefów. Na wyróżnienia zasłużyli - Igor Lis z SP Józefów, pierwszoklasiści z Majdan Nepryski i dzieci ze świetlicy szkolnej w Józefowie.

W grupie autorów z klas V - VIII pierwsza nagroda trafiła do Lilianny Łokaj z SP Józefów, druga - do Karoliny Przytuły z SP Stanisławów, a trzecia - do Martyny Margol z SP Józefów. W tej kategorii jury przyznało również jedno wyróżnienie dla Natalii Przytuły z SP Stanisławów.

Spośród prac, zgłoszonych przez autorów z Warsztatów Terapii Zajęciowej jurorom najbardziej spodobała się propozycja Anny Zawiślak, a drugą nagrodę przyznali Jadwidze Gontarz. Ponadto wyróżnienia specjalne otrzymali: Agnieszka Tyborowska, Jadwiga Cichocka, Magdalena Dzida, Mariusz Gałka i Andrzej Wątróbski.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne