Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Spotkanie z leśnikiem - SP Stanisławów

Spotkanie z leśnikiem11 grudnia 2019 r. do naszej szkoły zawitał inspektor do spraw leśnictwa Pan Dariusz Słupski, pracownik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, który przeprowadził pogadankę o zimowym i odpowiedzialnym dokarmianiu ptaków.

Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla zwierząt, które mają ograniczony dostęp do pożywienia oraz wody. Właściwe dokarmianie ptaków to prawdziwa sztuka. Pan Dariusz w bardzo dokładny i interesujący sposób przekazał uczniom klas I-III wiedzę na ten temat.

Spotkanie z leśnikiemUczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje multimedialne oraz wzięli udział w pogadance na temat pomocy ptakom podczas zimy. Dowiedzieli się również, jak i gdzie montować karmniki, jaki pokarm podawać ptakom, a jaki może im zaszkodzić.

Uczniowie klas w wielkim skupieniu słuchali informacji przekazywanych przez Pana leśniczego. Z zaangażowaniem odpowiadali na pytania. Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali zakładki oraz długopisy. Uczniowie uśmiechami i oklaskami podziękowali Panu leśniczemu za wizytę.

Inwestycje Gminne