Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kolędować małemu

Ponad 200 wykonawców zapowiedziało udział w Stanisławowskich Spotkaniach z Kolędą. Jeśli wszyscy stawią się w czwartek 9 stycznia na przesłuchania w Szkole Podstawowej w Stanisławowie będzie to rekordowa frekwencja w 15-letniej historii tej imprezy.

Kolędować małemu- Przed rokiem gościliśmy około 130 artystów, a teraz ma ich być prawie dwa razy więcej. Cieszymy się z takiego zainteresowania naszą propozycją - mówią organizatorzy.

Przesłuchania rozpoczną się o 9.00, a kolędy będzie prezentować aż 68 podmiotów wykonawczych, w tym 45 solistów i 23 zespoły. Będą to artyści z trzech powiatów - biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Swoich reprezentantów zgłosiły szkoły m.in. z Suśca i Majdanu Sopockiego w gminie Susiec, z Krasnobrodu i Kaczórek w gminie Krasnobród, z Aleksandrowa, Tomaszowa Lubelskiego, Ulhówka, miejscowości Tereszpol-Kukiełki oraz Józefowa, Majdanu Nepryskiego i Stanisławowa w gminie Józefów.

Przesłuchania będą się odbywać w czterech kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat, od 7 do 9, od 10 do 12 i od 13 do 15 lat.

Tym razem kolędników będą oceniać: ksiądz Tomasz Leńczuk z parafii w Józefowie, wokalista zespołu "Tex" Marcin Pastuszak oraz muzyk Damian Kulik, znany również jako DJ Garfi.

Czas na obrady jury wypełnią koncerty laureatów ubiegłorocznej imprezy, czyli zespołów wiejskich z miejscowości Górniki i Stanisławów.

Tegorocznym przesłuchaniom, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Stanisławowie, patronują Lubelski Kurator Oświaty i Burmistrz Józefowa.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne