Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

28. Finał WOŚP

Prezentacje "BelePETów", morsowanie w zalewie, "sztafeta zdrowia" i koncert charytatywny na rynku, a na koniec symboliczne "światełko do nieba". Tak w skrócie przedstawia się program tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Józefowie.

28. Finał WOŚP- Pomysły na "wielkie granie w pomaganie" układaliśmy od dłuższego czasu, ale ostateczny kształt finału będzie znany prawdopodobnie w niedzielę. Już teraz jednak wiemy, że musimy zmienić formułę Roztoczańskiego Zjazdu na BelePECIE, który miał się odbyć na stoku w Szopowym. Ze względu na brak śniegu postanowiliśmy, że właściciele pojazdów, zbudowanych przynajmniej w 70 procentach z butelek PET, będą je mogli zaprezentować na józefowskim rynku, a zawody zorganizujemy, kiedy przybędzie białego puchu - tłumaczą Informacyjnej Agencji Samorządowej członkowie sztabu orkiestry w Józefowie.

Nie zmieniają się plany, dotyczące "WOŚPowego Morsowania z Grupą Józefowskie Foczki i Morsy", które rozpocznie się nad miejscowym zalewem o 13.00. - Już teraz mamy deklaracje około 20 osób, ale czekamy na potwierdzenie udziału kolejnych grup, m.in. z Tomaszowa Lubelskiego. Oprócz morsowania zapraszamy na na ciepły posiłek i napoje, które będą kosztować tyle ile wrzuci się do puszki WOŚP - zapowiadają organizatorzy.

Kolejna część tegorocznego finału orkiestry rozpocznie się o 14.00 na józefowskim rynku, gdzie druhowie z miejscowej OSP planują pokaz ratownictwa, a oprócz tego odbędzie się "sztafeta zdrowia". Jej uczestnicy będą musieli się wykazać m.in. umiejętnością bandażowania czy transportu rannych na noszach, ale zadania nie będą punktowane, ponieważ wszystko będzie się odbywać w formie zabawy. Jej dopełnieniem będzie wykład o udzielaniu pierwszej pomocy, a na plenerowej scenie będzie się odbywać licytacja i występy artystyczne. Wystąpią zespoły "Tex" i "Seeking Dreams", wieczorem odbędzie się dyskoteka, którą poprowadzi DJ Garfii, a o 20.00 zapłoną zimne ognie, jako symboliczne "światełko do nieba".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Józefowie gra od kilkunastu lat, ale jeszcze nigdy tak efektywnie jak przed rokiem. Podczas 27. finału zebrała 17 tysięcy 874 złote 60 groszy i o prawie 5 tysięcy pobiła wcześniejszy rekord.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne