Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

15. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą

Organizatorzy Stanisławowskich Spotkań z Kolędą mają powody do zadowolenia. W czwartek 9 stycznia impreza odbyła się już po raz piętnasty, a wystąpiło w niej około 200 wykonawców, czyli o prawie 70 więcej niż przed rokiem.

15. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą- Frekwencja byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie... pogoda. Było bardzo ślisko i część szkół, które zgłosiły swoich przedstawicieli, odwołała przyjazd. Ostatecznie gościliśmy 37 solistów i 19 zespołów, ocenianych w czterech grupach wiekowych - podsumowują organizatorzy ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie.

Swoje zdolności artystyczne prezentowali artyści z trzech powiatów - biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.

W najmłodszej kategorii, w której występowały dzieci w wieku od 3 do 6 lat, za prezentacje solowe jurorzy nagrodzili kolejno - Lenę Kur ze Zwierzyńca, Kaję Kudełkę ze Stanisławowa i Lenę Nizio z miejscowości Tereszpol Kukiełki, a reprezentująca tę samą miejscowości Zuzanna Nizio otrzymała wyróżnienie. Pierwszą nagrodę wśród zespołów odebrały "Sprężynki" ze Stanisławowa, druga przypadła "Sówkom" z Tereszpola Kukiełek, trzecia "Leśnym Skrzatom" ze Zwierzyńca, a wyróżnienie odebrały "Motylki" ze Zwierzyńca.

W grupie wiekowej od 7 do 9 lat najlepsze oceny jurorów otrzymała Emilia Tabała z Majdanu Sopockiego, drugie miejsce zajął Filip Borkowski z Tomaszowa Lubelskiego, trzecie - Bruno Knap z Majdanu Nepryskiego, a wyróżnienie trafiło do Anety Nazar z Tomaszowa Lubelskiego. Na podium w kategorii zespołów stawały kolejno - "Zaprzęg św. Mikołaja" z Krasnobrodu, "Gwiazdeczki", także z Krasnobrodu i "Świerszczyki" z Józefowa. Jedyne wyróżnienie jurorzy przyznali "Promyczkom" z Majdanu Nepryskiego.

15. Stanisławowskie Spotkania z KolędąSpośród solistów w wieku 10 do 12 lat najlepiej wypadł Szymon Hałasa z Majdanu Sopockiego, drugą nagrodę wyśpiewał Krystian Szarowolec z Józefowa, a trzecie miejsca ex aequo zajęły Aleksandra Mazur z Tomaszowa Lubelskiego i Martyna Majdanik z Ulhówka. W tej grupie również było jedno wyróżnienie, które otrzymał Bartłomiej Łach z Majdanu Sopockiego. Wśród zespołów na pierwszą nagrodę zasłużył Zespół Wokalny z Krasnobrodu, na drugą Zespół Wokalny z Majdanu Sopockiego, a na trzecią duet Martyna Kukiełka i Kinga Gontarz z Kaczórek. Jedyne wyróżnienie odebrała grupa "Animato" z Józefowa.

W najstarszej grupie wykonawców w wieku od 13 do 15 lat członkowie komisji przyznali 3 nagrody indywidualne i 1 zespołową. Za występy solowe jurorzy nagrodzili kolejno - Aleksandrę Skrzypczuk z Tomaszowa Lubelskiego, Gabrielę Piechnik, także z Tomaszowa Lubelskiego i Weronikę Osuch z Krasnobrodu, a nagrodę zespołową odebrała grupa "Piccolo" z Aleksandrowa.

W tym roku kolędników oceniali: wokalista zespołu "Tex" Marcin Pastuszak, ksiądz Tomasz Leńczuk z parafii w Józefowie oraz muzyk i dj Damian Kulik.

Tegoroczny przegląd odbył się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Józefowa.

15. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą 15. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą 15. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne