Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Przeżyjmy to jeszcze raz... - wielkie kolędowanie w SP Stanisławów

Stanisławowskie Spotkania z KolędąŚpiewanie kolęd wśród najbliższych jest zwyczajem stwarzającym magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Mogliśmy się o tym przekonać 09 stycznia 2020 r. podczas XV Stanisławowskich Spotkań z Kolędą. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Kurator Oświaty w Lublinie pani Teresa Misiuk, Burmistrz Józefowa pan Roman Dziura, natomiast patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Na scenie zaprezentowało się  37 solistów i 19 zespołów  ocenianych w czterech grupach wiekowych przez jury w składzie: ksiądz Tomasz Leńczuk, wokalista zespołu "Tex" Marcin Pastuszak oraz muzyk i dj Damian Kulik.

Spośród najmłodszych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat statuetka trafiła w ręce Leny Kur ze Zwierzyńca, drugie miejsce zajęła Kaja Kudełka ze Stanisławowa, a trzecie – Lena Nizio z Tereszpola Kukiełki. Wyróżnienie trafiło do Zuzanny Nizio. Pierwszą nagrodę w kategorii zespoły otrzymały "Sprężynki" ze Stanisławowa, drugą "Sówki" z Tereszpola Kukiełki a trzecią "Leśne Skrzaty" ze Zwierzyńca. Wyróżnienie odebrały "Motylki" także ze Zwierzyńca.

W kategorii solistów między 7 a 9 rokiem życia jury przyznało 3 nagrody i wyróżnienie. Na pierwszą nagrodę zasłużyła Emilia Tabała z Majdanu Sopockiego, na drugą Filip Borkowski z Tomaszowa Lubelskiego, a trzecią otrzymał Bruno Knap z Majdanu Nepryskiego, wyróżnienie trafiło do Anety Nazar z Tomaszowa Lubelskiego. Za występy zespołowe członkowie komisji nagrodzili kolejno: "Zaprzęg św. Mikołaja" z Krasnobrodu, "Gwiazdeczki" również z Krasnobrodu i "Świerszczyki" z Józefowa, a wyróżnili zespół "Promyczki" z Majdanu Nepryskiego.

Wśród solistów w wieku od 10 do 12 lat najlepiej wypadł Szymon Hałasa z Majdanu Sopockiego, drugą nagrodę otrzymał Krystian Szarowolec z Józefowa, a trzecią ex aequo zajęły: Aleksandra Mazur z Tomaszowa Lubelskiego i Martyna Majdanik z Ulhówka. Wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Łach z Majdanu Sopockiego. Nagrody zespołowe odebrały kolejno - Zespół Wokalny z Krasnobrodu, Zespół Wokalny z Majdanu Sopockiego i duet Martyna Kukiełka i Kinga Gontarz z Kaczórek. Wyróżnienie otrzymała grupa "Animato" z Józefowa.

W najstarszej grupie wykonawców w wieku od 13 do 15 lat jurorzy przyznali 3 nagrody indywidualne i 1 zespołową.

Statuetki kolejno trafiły do: Aleksandry Skrzypczuk z Tomaszowa Lubelskiego, Gabrieli Piechnik, także z Tomaszowa Lubelskiego oraz Weroniki Osuch z Krasnobrodu. Nagrodę za prezentację zespołową odebrała grupa "Piccolo" z Aleksandrowa.

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. W przerwach między występami, kiedy jury intensywnie obradowało, można było wysłuchać koncertów kolęd w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stanisławowa oraz Górnik, a także laureatów poprzedniego przeglądu.

Wielkie podziękowania ślemy w stronę sponsorów, którzy w dużej mierze wsparli organizację imprezy:

 • Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
 • Nadleśnictwo Józefów
 • Caritas Parafii Józefów
 • p. Henryk Grzyb – Produkcja i Sprzedaż Wyrobów z Drewna
 • p. Barbara Basińska – Zakład Produkcyjno Handlowy "Kora"
 • p. Radosław Kurantowicz – Zakład Mięsny
 • p. Henryk Kudełka, Dawid Kudełka – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Uslugowo Handlowe Producent Palet i Skrzyniopalet
 • p. Zbigniew Dzida – Piekarnia Cukiernia u Dzidy
 • p. Waldemar Nowak – Sklep Art. Przemysłowych „Kawon”
 • p. Anna i Piotr Malinowscy
 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stanisławowie
 • p. Lucyna Wołoszyn – pracownik Spółdzielni Socjalnej w Józefowie

Specjalne podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Józefowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanisławowie, które co roku wspierają Stanisławowskie Spotkania z Kolędą.

Stanisławowskie Spotkania z Kolędą Stanisławowskie Spotkania z Kolędą Stanisławowskie Spotkania z Kolędą
Stanisławowskie Spotkania z Kolędą Stanisławowskie Spotkania z Kolędą Stanisławowskie Spotkania z Kolędą
Inwestycje Gminne