Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Harmonogram odbioru odpadów

Mieszkańcy miasta i gminy Józefów będą oddawać śmieci w dwóch turach. W tym tygodniu powinni wystawić odpady zmieszane i biodegradowalne, a pozostałe będą odbierane po weekendzie.

Harmonogram odbioru odpadów- Tak jak we wszystkich samorządach również nas dotyka problem drastycznie rosnących kosztów odbioru i zagospodarowania śmieci. Szukając oszczędności postanowiliśmy rozdzielić odbiór odpadów na dwie części. Dzięki czemu firma, która wykonuje te usługi na zlecenie gminy, może do realizacji tego zadania skierować mniejszą liczbę pracowników, a to powinno przełożyć się na obniżenie kosztów - tłumaczy Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Zbiórka odpadów zmieszanych i biodegradowalnych rozpoczęła się w poniedziałek 17 lutego od miejscowości: Majdan Nepryski (w tym ulica Tomaszowska), Siedliska, Samsonówka, Hamernia i Tartak Długi Kąt.

Na wtorek odpady powinni wystawić właściciele posesji w Józefowie przy ulicach: 29 Marca, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bartoszewskiego, Biłgorajskiej, Cichej, Ogrodowej, Kamiennej, Pogodnej, Pocztowej, Krótkiej, Placu Wyzwolenia, Romanowskiego, Słonecznej, Górniczej i Źródlanej.

Na środę 19 lutego odbiór odpadów jest planowany w Tarnowoli, Brzezinach, Górecku Kościelnym, Górecku Starym, Majdanie Kasztelańskim, Józefowie Roztoczańskim i Borowinie.

Dzień później śmieci będą odbierane sprzed posesji w miejscowościach Szopowe, Górniki, Czarny Las, Stanisławów (w tym ul. Wzgórze Kamień), Długi Kąt i bloków w Długim Kącie-Osadzie.

W piątek 21 lutego śmieci powinni wystawić mieszkańcy budynków w Józefowie przy ulicach: Kościuszki (w tym bloków mieszkalnych), Usługowej, Targowej, Przemysłowej, Leśnej, Zielonej, Popławskiego, Nowej, Sosnowej, Broniewskiego, Partyzantów, Czesława Mużacza "Selima", Wojska Polskiego i Nadstawnej.

Organizatorzy zbiórki apelują o wystawienie pojemników i worków przed posesję do 7.00 w dniu akcji.

Jednocześnie zapowiadają, że odbiór odpadów posegregowanych rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne