Ogólnopolska akcja "Kartka dla Rodaka"Szkoła Podstawowa im. M. Romanowskiego w Józefowie po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna "Kartka dla Rodaka".

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć techniki oraz świetlicy szkolnej,  własnoręcznie wykonali kartki oraz napisali życzenia bożonarodzeniowe. Kartki zostały przekazane Fundacji dla Rodaka, która z kolei wyśle je do naszych Rodaków oraz ich potomków, którzy w wyniku tragicznych losów-najazdów, zsyłek, operacji antypolskiej, znaleźli się poza granicami naszego kraju. Państwa, do których kartki zostaną wysłane, to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia i Gruzja.

Mamy nadzieję, że wykonane przez naszych uczniów kartki przysporzą naszym Rodakom wielu wzruszeń, a nasi uczniowie mogą być dumni, że mogli włączyć się w tak wspaniałą akcję.

Nad przebiegiem akcji czuwały panie Jolanta Lal-Szkałuba oraz Beata Droździel.

Ogólnopolska akcja "Kartka dla Rodaka" Ogólnopolska akcja "Kartka dla Rodaka" Ogólnopolska akcja "Kartka dla Rodaka"