Wyjazd do BiłgorajaW ramach innowacji z języka angielskiego "Angielski z pomysłem" uczniowie klas I-V naszej szkoły, wzięli udział w przedstawieniu "Little Red Riding Hood" i przypomnieli sobie sławną historię Czerwonego Kapturka w wersji nieco bardziej zabawnej.

Nasi starsi uczniowie z klas VI-VIII obejrzeli  "Black Peter" - spektakl mówiony w 90% w języku angielskim, podczas którego przedstawiono historię mężczyzny, który stracił dosłownie wszystko oraz jego zabawne perypetie w drodze ku szczęściu. Gra aktorska była na wysokim poziomie. Aktorzy ze Słowacji czekali na naszych uczniów w Biłgorajskim Centrum Kultury. Przedstawienia ćwiczyły umiejętności językowe takie jak słuchanie ze zrozumieniem, domyślanie się treści z kontekstu.

Uczniowie klas I-V pod opieką pań Ewy Buczkowskiej, Marty Ostasz, Ewy LipianBeaty Droździel odwiedzili także placówkę Banku Pekao SA. Poznali tajniki pracy urzędników bankowych, zwiedzili bank od wewnątrz.

Uczniowie klas starszych wraz nauczycielami Justyną Rezler, Bernardą HejznerKrzysztofem Nowickim wzięli udział w lekcji archeologicznej w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Zajęcia dotyczyły wykopalisk znalezionych w rejonie Biłgoraja, a nawet w Józefowie. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał o największych odkryciach archeologicznych na naszych terenach. Wyjaśnił dzieciom w jaki sposób bada się teren, jakimi narzędziami posługuje się archeolog, a także jakie jest postępowanie, gdy znajdziemy stary przedmiot.

Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem
Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem
Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem Angielski z pomysłem