Mimo nowych obostrzeń, związanych z sytuacją epidemiczną, w Józefowie odbędą się zaplanowane na przyszły tydzień, bezpłatne badania mammograficzne. Są na nie jeszcze wolne miejsca, a przyjęcia będą się odbywać w ścisłym rygorze sanitarnym.

Bezpłatne badania mammograficzneBy nie tworzyć skupisk zbyt wielu osób pacjentki są rejestrowane na konkretne godziny. - Po każdym badaniu pomieszczenie, w którym było ono wykonywane jest dezynfekowane. Pacjentki są proszone o zaopatrzenie się w rękawiczki i maseczki ochronne lub przyłbice oraz korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk. Stosujemy również inne środki ostrożności, które powodują, że mammobus jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym miejscem niż na przykład sklepy - przekonują organizatorzy badań. Podkreślają przy tym, że kontaktowali się w tej sprawie także z Narodowym Funduszem Zdrowia, który nie miał przeciwwskazań do prowadzenia takich akcji, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Mieszkanki miasta i gminy Józefów w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z tej propozycji w czwartek 22 października. Specjalny ambulans stanie na placu przy Przychodni "Nasze Zdrowie" i będzie czekać na pacjentki od 9.00 do 15.00. Panie mogą się rejestrować telefonicznie pod numerami: 723 351 002003 w dni robocze oraz w soboty.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu