Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. W tej trudnej sytuacji chcemy być razem z Nim, dlatego prosimy o wsparcie i pomoc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS. Razem możemy więcej!

Darek SzydełkoDarek to osoba aktywna i chętnie pomagająca innym, posiadająca wiele planów i marzeń a także realizująca się zawodowo. Jak sam mówi na początku lipca 2021 roku, zaraz po urodzinach, coś niepokojącego zaczęło dziać się z jego zdrowiem. Pojawiła się infekcja przypominająca przeziębienie, ból mięśni i stawów. Dodatkowo, przez cały czas utrzymywały się wysoka temperatura oraz zmęczenie. Gdy objawy nie mijały, a żadne leki nie pomagały, wykonane zostały badania, po których pojawiło się pierwsze podejrzenie białaczki lub chłoniaka. Po niemal miesiącu w szpitalu, 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Darek jest mieszkańcem miejscowości Samsonówka. W tej trudnej sytuacji chcemy być razem z Darkiem dlatego też prosimy o wsparcie i pomoc.

Zostań dawcą szpiku!Jedyną skuteczną metodą umożlwiającą wyleczenie choroby jest przeszczepienie komórek krwiotwórczych od dawcy niespokrewnionego, nazywanego potocznie przeszczepieniem szpiku.

17 października 2021 r. w Józefowie przy Szkole Podstawowej w Józefowie odbędzie się koncert charytatywny Wybudźmy Elżbietę, na którym będzie można dokonać również rejestracji w DKMS.

Pomóżmy Darkowi i innym osobom, które potrzebują wsparcia i zarejestrujmy się na stronie DKMS - organizacji non-profit. Znajduje się ona na stronie: http://www.dkms.pl

Dajmy Darkowi szansę na znalezienie bliźniaka genetycznego i szybsze wyjście z choroby!