Tłusty czwartekW tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 11 lutego. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie obyło się bez ich degustacji wśród uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Wszyscy z apetytem zajadali się słodkimi pysznościami, które można było nabyć na kiermaszu zorganizowanym (z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego) przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Anną Adamczuk-Borys, Katarzyną Traczyk-Surmacz oraz Marleną Strzęciwilk.

Była to świetna okazja do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów oraz wsparcia ogólnopolskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki". Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, którymi opiekuje się Fundacja Kapucyni i Misje. Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła znalazła się wśród 265 szkół i przedszkoli biorących udział w tej akcji.

W jedności siła. Wierzymy, że nasze "pączki" napełnią brzuszki wielu maluchom oraz poprawią warunki ich życia.