Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaW środę 5 maja w naszej szkole, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I-III zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Dzieci miały okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim i muzycznym. Uczniowie nakreślili rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Młodzi artyści starali się pokazać, jak ważną rolę odegrała Konstytucja Majowa w procesie kształtowania państwa oraz szerzenia postaw patriotycznych. Zaprezentowane przez uczniów wiersze przeplatały się z pieśniami patriotycznymi. Dzięki swojemu występowi wzbogacili naszą wiedzę o tym podniosłym patriotycznym wydarzeniu. W przedstawieniu nawiązano również do poszanowania symboli narodowych.

Po zakończeniu uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Mazurek, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom znaczenie obchodów tego święta. Podziękowała uczniom i opiekunom za przygotowanie części artystycznej oraz wręczyła dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom naszej szkoły, którzy brali udział w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Organizatorzy: p. Marlena Strzęciwilk, p. Katarzyna Traczyk-Surmacz, p. Joanna Bucior.

SP Stanisławów SP Stanisławów SP Stanisławów