That’s not my snowmanUczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczestniczą w "Angielskich spotkaniach z książką". Jest to cykl comiesięcznych zajęć, podczas których uczniowie zapoznają się z literaturą anglojęzyczną. Do prowadzenia tych lekcji Pani Diana Pakuła wykorzystuje księgozbiór z naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie uczą się właściwego słuchania i odbioru czytanego tekstu. W listopadzie książką miesiąca był Little Red Riding Hood, czyli Czerwony Kapturek. Po zapoznaniu się z angielskim słownictwem, które pozwoliło na lepsze zrozumienie treści uczniowie wykonali kilka zadań, dobrze się przy tym bawiąc.

W styczniu natomiast książka miesiąca to "That’s not my snowman", czyli "To nie jest mój bałwanek". Dzięki tej książce uczniowie przypomnieli sobie nazwy części ciała, a także nauczyli się nazw niektórych elementów garderoby. Na zakończenie zajęć wspólnie z nauczycielem zaśpiewali piosenkę "I’m a little snowman" oraz wykonali prace plastyczne, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. Młodzi czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejne angielskie spotkania z książką.

That’s not my snowman That’s not my snowman That’s not my snowman
That’s not my snowman That’s not my snowman That’s not my snowman