Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VI" organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt był realizowany na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasach ósmych. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Lekcja o Funduszach EuropejskichTegoroczna "Lekcja o Funduszach Europejskich VI" jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzieli się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe "PROJEKT: MIASTO!", film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Lekcje przeprowadził nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Renata Kusztykiewicz.